601 324 141, tel. 32 238 23 90 :: ul. Nowy Świat 7 lok. 1 :: Gliwice :: ikona facebook prodentin Gliwice

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie zabiegi, których celem jest poprawienie wyglądu Państwa uśmiechu. Mają one miejsce w różnych dziedzinach stomatologii: protetyce, periodontologii czy stomatologii zachowawczej.

W naszym gabinecie proponujemy Pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania estetyczne- m. in. licówki kompozytowe Brilliant Componeer (tzw. Licówki bez szlifowania).

Jest to metoda nieinwazyjnej metamorfozy uśmiechu na jednej wizycie.

Dr n. med. Karolina Walczyńska-Dragon jest Key Opinion Leaderem firmy Coltene, zajmującym się prowadzeniem warsztatów i szkoleń dla lekarzy z zakresu stosowania licówek kompozytowych. Rozwiązanie to jest wykorzystywane w naszym gabinecie od ponad 12 lat, co pozwoliło na przejście metamorfozy uśmiechu u setek naszych Pacjentów.

Stomatologia estetyczna

Typowym i często stosowanym zabiegiem stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Można je przeprowadzić na jednej wizycie, dzięki zastosowaniu lasera Smart M Pro lub lampy BEYOND. Wybielanie zębów Laserem Smart M Pro to najnowocześniejsza metoda wybielania zębów, najczęściej przez nas stosowana. Po pokryciu szkliwa specjalnym żelem, aktywuje się go światłem- wiązką promieniowania laserowego, co w efekcie powoduje wybielenie tkanek zębów.

Zastąpienie laserem dotychczas stosowanych lamp do wybielania okazuje się bezpieczniejsze dla zęba, gdyż nie dochodzi do wzrostu temperatury w miazdze. Nadwrażliwość w trakcie zabiegu oraz po nim jest znacznie mniejsza w porównaniu z innymi systemami wybielającymi. Po zabiegu wybielania zębów wykorzystujemy laser Smart M Pro do znoszenia ewentualnej nadwrażliwości zębów czy przyzębia, dzięki czemu Pacjenci bardzo rzadko odczuwają jakikolwiek dyskomfort po powrocie do domu.

Wybielanie można także wykonać metodą „domową”- wówczas przygotowujemy dla Pacjenta tzw. szyny do wybielania (miękkie nakładki na zęby), do których Pacjent samodzielnie nakłada żel wybielający w domu. Takie wybielanie trwa zwykle około 1-2 tygodni. Można je powtórzyć po jakimś czasie, ponieważ nakładki są wielorazowego użytku.

Zarejestruj się w 2 minuty online!

rejestruj


Stomatolog Gliwice:

 • Poniedziałek
  9:00 - 21:00
 • Wtorek
  9:00 - 21:00
 • Środa
  15:00 - 21:00
 • Czwartek
  9:00 - 21:00
 • Piątek
  9:00 - 18:00