601 324 141, tel. 32 238 23 90 :: ul. Nowy Świat 7 lok. 1 :: Gliwice :: ikona facebook prodentin Gliwice

Periodontologia

Periodontologia

Periodontologia to leczenie chorób zęba i tkanek wokół zęba – dziąseł i kości – czyli przyzębia.

Dziąsło i kość mogą być chore wokół jednego zęba, grupy zębów lub obejmować całe uzębienie. Jakie są przyczyny?

Najczęściej jest to nieprawidłowa higiena, kamień nazębny i osady. Czasem wystarczy niewłaściwie założone wypełnienie między zębami (np. z nawisem, nie dostatecznie wypolerowane), które może doprowadzić do choroby dziąseł i krwawienia. To niestety powoduje utratę podparcia kostnego i w efekcie nie leczonego stanu zapalnego ząb ulega rozchwianiu. Również nieprawidłowe uzupełnienie protetyczne lub braki zębowe mogą prowadzić do problemów z przyzębiem.

Najczęściej pierwszym niepokojącym, ale bagatelizowanym przez Pacjentów objawem chorób przyzębia jest krwawienie dziąseł przy myciu zębów. Warunkiem powodzenia w leczeniu chorób przyzębia jest ich odpowiednio wczesne wykrycie i podjęcie leczenia, aby nie doprowadzić do ostatniej fazy choroby, gdzie rozchwianie zębów i zanik kostny jest tak duży, że już żadne zabiegi nie mogą być skuteczne.

W naszym gabinecie prócz zabiegów takich jak usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie czy szynowanie rozchwianych zębów stosujemy w terapii chorób przyzębia nowoczesną lampę FOTOSAN. System Fotosan to Dezynfekcja Aktywowana Światłem (LAD), bezpieczna i skuteczna metoda walki z infekcjami w jamie ustnej. Polega na zastosowanu fotouczulacza (aplikowanego np. do kieszeni dziąsłowej), który wiąże się z komórkami bakterii, a nie wiąże z komórkami ludzkimi. Pod wpływem strumienia światła czerwonego tworzy się tlen singletowy i reaktywne formy tlenu, które niszczą mikroorganizmy, nie mając wpływu na tkankę zdrową.

Dzięki terapii z pomocą Fotosan obserwujemy znacznie szybsze efekty lecznicze.

W leczeniu chorób przyzębia z dobrymi rezultatami stosujemy również laseroterapię laserem Smart M Pro.

Zarejestruj się w 2 minuty online!

rejestruj


Stomatolog Gliwice:

 • Poniedziałek
  9:00 - 21:00
 • Wtorek
  9:00 - 21:00
 • Środa
  15:00 - 21:00
 • Czwartek
  9:00 - 21:00
 • Piątek
  9:00 - 18:00