601 324 141, tel. 32 238 23 90 :: ul. Nowy Świat 7 lok. 1 :: Gliwice :: ikona facebook prodentin Gliwice

O NAS

Witamy Państwa na stronie internetowej gabinetu PRODENTIN z Gliwic.

Gabinet jest firmą rodzinną, w której z pokolenia na pokolenie przekazujemy swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności i odpowiednie podejście do Pacjenta.

Zatrudnieni u nas lekarze są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy w dalszym ciągu pogłębiają swoją wiedzę na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach zarówno w kraju, jak i za granicą.

W naszym 6-cio osobowym zespole dwóch lekarzy posiada tytuł doktora nauk medycznych, kierownik placówki jest specjalistą II stopnia Protetyki Stomatologicznej, trzech lekarzy jest specjalistami w dziedzinie Protetyki Stomatologicznej oraz Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Leczeniem protetycznym pacjentów zajmują się wyłącznie lekarze specjaliści Protetyki Stomatologicznej, a dodatkowo, aby sprostać Państwa wymaganiom leczeniem kanałowym zębów zajmuje się specjalista Endodonta.

Jako jeden z nielicznych gabinetów stomatologicznych zajmujemy się również leczeniem Dysfunkcji Narządu Żucia, posiadając w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie zarówno w pracy naukowej, jak i praktycznej diagnostyce i terapii pacjentów.

Profesjonalny i miły personel stworzył w naszym gabinecie ciepłą i życzliwą atmosferę, co owocuje dobrymi relacjami z naszymi Pacjentami. Wśród nich są znani ludzie sportu, biznesu, nauki i mediów. Zapewniamy każdemu z Państwa dyskrecję i pełen komfort.

Prodentin zlokalizowany jest w centrum Gliwic, przy ul. Nowy Świat 7, gdzie znajdą Państwo bezpłatne miejsca parkingowe (przy ulicy Kochanowskiego).

Nasz Zespół

Janina Walczyńska

dr. n. med Janina Walczyńska

Specjalista II Stopnia Protetyki Stomatologicznej

Ukończyła Śląską Akademię Medyczną i zaraz po studiach została wykładowcą na Katedrze Protetyki ŚAM. Zajęcia ze studentami dały jej możliwość dzielenia się swoją wiedzą oraz przekazywania tego, co jej zdaniem było najważniejsze- odpowiedniego podejścia do zawodu. W trakcie swojej pracy w ŚUM zrobiła specjalizację z Protetyki Stomatologicznej II stopnia. Prowadząc swój prywatny gabinet, łączyła przyjemność pracy ze studentami z pomaganiem swoim Pacjentom. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem dysfunkcji narządu żucia, co stało się jej wielką pasją. Wiele lat praktyki zawodowej nauczyło ją indywidualnego podejścia do każdego Pacjenta, nie traktowania pracy rutynowo. Najważniejszy jest dla niej Państwa uśmiech po udanym leczeniu. Zajmuje się głównie protetyką i szukaniem estetycznym rozwiązań trudnych sytuacji klinicznych. Od lat jej pasją są także dysfunkcje narządu żucia, oraz stomatologia estetyczna.
Jest konsultantem w magazynie TPS a także konsultantem medycznym firmy Coltene. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu stosowania nieinwazyjnych licówek kompozytowych Componeer. Prowadzi także szkolenia dla lekarzy dotyczące działania i zastosowania lasera biostymulacyjnego w praktyce stomatologicznej.

 

Wykaz publikacji dr n. med. Janina Walczyńska

Karolina Walczyńska-Dragon

dr n. med. Karolina Walczyńska-Dragon

Specjalista Protetyki Stomatologicznej

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w 2008 roku. Już w trakcie studiów odbywała staże w różnych placówkach, by zdobyć jak najwięcej doświadczenia. Od 3 roku studiów współpracowała z Twoim Przeglądem Stomatologicznym pisząc artykuły i prowadząc wywiady ze znanymi postaciami światowej stomatologii. To nauczyło ją odpowiedniego podejścia do nowych metod leczenia oraz innowacyjnych technologii. W 2012 r rozpoczęła specjalizację z Protetyki Stomatologicznej, którą ukończyła zdanym Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym w 2017 roku.

W 2013 roku obroniła rozprawę doktorską, a wyniki swoich badań przedstawiła na konferencji w USA (Pittsburgh, 2012 rok) otrzymując wyróżnienie za swoją prezentację. Główne zainteresowania i pole działania to protetyka stomatologiczna i leczenie dysfunkcji narządu żucia, które z czasem stały się jej pasją. Interesuje ją interdyscyplinarne podejście do leczenia każdego Pacjenta. Prywatnie pasjonuje ją psychologia i sport. 

Od ukończenia studiów nieprzerwanie pracuje na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia, jako Adiunkt badawczo-dydaktyczny..

Wykaz publikacji dr. n. med. Karolina Walczyńska-Dragon

lek. dent. Robert Malinowski

Specjalista Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Staż podyplomowy odbył w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu, gdzie następnie rozpoczął specjalizację trwającą 4 lata. Po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskał tytuł specjalisty Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych w czasopismach stomatologicznych. W gabinecie zajmuje się leczeniem kanałowym zębów, stomatologią odtwórczą i zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej.

dr Juta Wiśniowska-Krzyszpin

dr Juta Wiśniowska-Krzyszpin

lek. dent. Żaklina Rojek

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jej zainteresowania to ortodoncja i stomatologia estetyczna. Bardzo dokładna, pełna empatii i cierpliwości, Pani Doktor jest uwielbiana przez najmłodszych Pacjentów, którzy z uśmiechem wychodzą z gabinetu.

Marta Zawisza

lek. dent. Marta Zawisza

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W czasie studiów aktywnie udzielała się w Studenckim Towarzystwie Naukowym i Polskim Towarzystwie Studentów Stomatologii. Szczególnie interesuje się stomatologią odtwórczą i estetyczną. Chętnie bierze udział w szkoleniach i kursach doskonalących. W pracy ważny jest dla niej człowiek. Wykonując zabiegi dokłada wszelkich starań, aby leczenie było bezstresowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

lek. stom. Joanna Walczyńska

Od kilku lat podnosi swoje kwalifikacje, pracując w Londynie. Ukończyła liczne kursy i szkolenia ze stomatologii estetycznej, endodoncji oraz protetyki stomatologicznej.

Maria Fatyga

Maria Fatyga

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Jest z nami od wielu, wielu lat, dba o przyjazny kontakt oraz pomoc Pacjentom.

Judyta Piszczek

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. Pomocna oraz dokładna, zadba o Państwa komfort.Stomatolog Gliwice:

 • Poniedziałek
  9:00 - 21:00
 • Wtorek
  9:00 - 21:00
 • Środa
  15:00 - 21:00
 • Czwartek
  9:00 - 21:00
 • Piątek
  9:00 - 18:00
projektowanie stron www