601 324 141, tel. 32 238 23 90 :: ul. Nowy Świat 7 lok. 1 :: Gliwice :: ikona facebook prodentin Gliwice

Wybielanie zębów

Piękny biały uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Nawet, jeśli w młodości estetyka naszego uśmiechu jest zadowalająca, z wiekiem, na skutek wielu czynników nasze zęby ciemnieją i tracą swój naturalny kolor.

Przebarwione, ciemne zęby sprawiają, że zaczynamy się wstydzić naszego uśmiechu, w konsekwencji śmiejemy się coraz rzadziej.

Zmiana koloru zęba może wystąpić pod wpływem wielu czynników takich jak:

 • uraz zęba,
 • częste picie kawy, herbaty, ziół
 • zakażenie w kanale korzeniowym, zęby martwe- po leczeniu kanałowym,
 • wypełnienia amalgamatowe,
 • niektóre leki (tetracykliny), częste i długotrwałe stosowanie chlorheksydyny (w płynach do płukania jamy ustnej)

Wybielanie zębów polega na przywróceniu ich naturalnego -znacznie jaśniejszego zabarwienia, przy obecnie stosowanych metodach możemy wybielić zęby nawet o kilka tonów. Istnieje wiele past czy żeli wybielających dostępnych w drogeriach (lub w internecie), ale żadne z nich nie są tak skuteczne jak profesjonalne wybielanie w gabinecie, wykorzystujące nowoczesne i bezpieczne środki do wybielania oraz odpowiednią ich aktywację. Wybielanie zębów nieprofesjonalnymi sposobami może również doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Laserowe wybielanie zębów

W celu wybielenia całych łuków zębowych w gabinecie Prodentin oferujemy zabieg wybielania laserowego laserem SmartM Pro lub wybielanie nakładkowe Opalescence. Zabieg wybielania laserowego to jedna, około dwugodzinna wizyta, podczas której zęby są trzykrotnie pokrywane specjalnym żelem do wybielania. W pierwszym etapie procedury dziąsła Pacjenta są zabezpieczane specjalnym preparatem chroniącym przed działaniem żelu. Następnie na powierzchnie wargowe zębów nakładany jest specjalny żel, którego działanie jest aktywowane wiązką promieniowania laserowego.

Czy laserowe wybielanie zębów jest bezpieczne?

Często Pacjenci pytają, czy wybielanie jest bezpieczne dla zębów. Zastąpienie laserem dotychczas stosowanych lamp do wybielania okazuje się bezpieczniejsze dla zęba, gdyż nie dochodzi do wzrostu temperatury w miazdze. Żel wybielający nie narusza struktury szkliwa, a jedynie wnika w kanaliki zębiny powodując utlenianie (czyli odbarwianie) przebarwień, dlatego zabieg ten jest bezpieczny, niebolesny, nie powoduje nadwrażliwości zębów, nie niszczy i nie osłabia szkliwa (można go powtarzać).

Wybielanie nakładkowe poprzedzone jest wykonaniem nakładek wybielających (szyn na zęby górne i dolne), do których pacjent sam aplikuje sobie żel wybielający, który otrzymuje w gabinecie.

Proces wybielania nakładkowego należy kontynuować przez 10-14 dni w celu osiągnięcia zamierzonego efektu- Pacjent codziennie nakłada na zęby nakładki z żelem na noc lub w ciągu dnia- na 4-5 godzin (w zalezności od stężenia żelu).

Aby nie wpłynąć negatywnie na proces wybielania podczas kuracji, a także przez około 7-14 dni po wybielaniu należy unikać: picia kawy, mocnej herbaty i czerwonego wina, a także nie należy spożywać owoców cytrusowych i potraw barwiących np. buraczki, jagody. Nie należy również palić papierosów.

Obie metody wybielania w gabinecie Prodentin są bezpieczne i nie niszczą struktury zębów.

Zarejestruj się w 2 minuty online!

rejestruj


Stomatolog Gliwice:

 • Poniedziałek
  9:00 - 21:00
 • Wtorek
  9:00 - 21:00
 • Środa
  15:00 - 21:00
 • Czwartek
  9:00 - 21:00
 • Piątek
  9:00 - 18:00